2049/827
Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)
Nonne. Sign. Georg Jacobsen 1960, særtryk 25/100. Litografi i farver. Lysmål 60×42.
Enkelte fugtpletter. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
Vurdering
Hammerslag