2445/605
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983)
Gourdformet vase af stentøj modelleret med vertikale fordybninger. Dekoreret med sandfarvet glasur. Sign. monogram, 49. H. 24.
Mindre ridser.
Vurdering
845474 | ||
1020018 | ||
845474 | ||
867081 | ||
1065276 |