2125/​889

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

“Montana”. Reolvæg af hvidlakeret MDF, bestående af to bogkasser, skab og tre sokler. Udført hos Montana. H./B. 70. D. 30. (6)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, afskalning og kantafslag.

Moderne kunst og design, 22. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK