2039/307
Signeret Isfahan tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund prydet med slyngede grene, blomster og bladværk. Knyttet med korkuld på silkekæde. Ca. 700.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 230×145
Minimal slitage på frynser.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud