2008/​241

Agnes Lunn (f. Rønnebæksholm 1850, d. København 1941)

“Ebbe”. En græssende hest på en sommereng. Sign. A.L. 3dje Aug 86. Olie på lærred. 22×32.

Én reparation/lap på bagsiden. Nålehuller i hjørnerne. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

17.000 DKK

34 bud

(Autobud) 17.000 DKK
16.500 DKK
16.000 DKK
15.500 DKK
(Autobud) 15.000 DKK
14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
13.500 DKK
13.000 DKK
12.500 DKK
(Autobud) 12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
5.500 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.000 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
750 DKK