2008/241
Agnes Lunn (f. Rønnebæksholm 1850, d. København 1941)
“Ebbe”. En græssende hest på en sommereng. Sign. A.L. 3dje Aug 86. Olie på lærred. 22×32.
Én reparation/lap på bagsiden. Nålehuller i hjørnerne. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
34 bud