2132/930
Ubekendt design
Bordlampe på trepasfod af sortlakeret metal med skærm af hvid plast. H. 50. Diam. 43.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Skærm med mindre buler. Trepasfod med senere lakering. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag