2447/​561

Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)

“Påfuglestolen”. Lænestol af formbøjet ask, sæde af flettet papirgarn. Udført og stemplet hos PP Møbler, 2007.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK

65711 20.000 DKK
107342 (Autobud) 19.500 DKK
65711 19.000 DKK
107342 18.500 DKK
65711 18.000 DKK
864665 17.500 DKK