'Spionen som elskede mig'. Dobbeltsigneret farvefotografi af skuespillerne Sir Roger Moore (1927–2017) og Barbara Bach (f. 1947) i deres roller som hhv. James Bond og Anya Amasova i filmen 'Spionen som elskede mig' ('The Spy Who Loved Me') fra 1977. Med dedikation fra begge skuespillere, 'Best Wishes'. 25×17. Uindrammet.
Proveniens: Gave fra Sir Roger Moore og Barbara Bach til dansk ansat hos United Artists. Modtaget af den pågældende i forbindelse med et arrangement hos Pinewood Studierne i England i 1977. Indtil i dag nedarvet i vedkommendes familie.
Bruun Rasmussen indestår for autografernes autenticitet. Bagside med lim- og papirrester. Ellers intet at bemærke.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. august 2024