2447/821
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Stor abe af patineret teak og limbatræ. Bevægeligt hoved, arme og ben. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 48.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Hånd med reparation og revne. Nogle nuanceforskelle.
Vurdering
Hammerslag
17 bud
906105 | ||
884733 (Autobud) | ||
924914 | ||
884733 | ||
936698 | ||
924914 | ||
936698 | ||
924914 | ||
936698 | ||
924914 | ||
936698 | ||
924914 | ||
936698 | ||
924914 | ||
906105 | ||
936698 | ||
1100635 |