2005/582
Jacques Villon (f. Damville 1875, d. Puteaux 1963)
Komposition. Sign. Jacques Villon 57. Litografi i farver. Lysmål 44×35.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
19 bud