2445/626
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“PH-4½/3½”. Standerlampe med stel af forkromet metal. Skærme af flerlags opalglas. Udført og mærket hos Louis Poulsen. H. 128.
Serienummer: 5681.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Gulnede skærme. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
1106678 | ||
802930 (Autobud) | ||
1106678 | ||
802930 | ||
802374 |