1524/935
Helge Holmskov (f. Sakskøbing 1912, d. Dragstrup 1982)
Siddende kvinde. Sign. monogram HH, 44. Figur af udskåret træ. H. 22,5.
Patineret.
Moderne kunst og design, 9. juni 2015
Vurdering
Hammerslag