2413/7502
Peter Martensen (f. Odense 1953)
“Waterman”, 2013. Sign. PN, 5/8. Bronze. 16×31×39.
Almindelig patina. Herunder ridser, mærker og smuds.
Samtidskunst, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag