2439/​1807

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Oxford”. Sæt på ti kontorstole med drejefunktion og højdejustérbart stel af aluminium. Sæde, ryg og armlæn betrukket med sort skind. Formgivet 1965. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 1988/1989. (10)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og mindre defekter på enkelte armlæn. Slør i stel. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Fra i Lyngby
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

949941 2.400 DKK