2103/330
Fem grønlandske figurer og figurgrupper af udskåret fedtsten. Sign. bl.a. Karik og Thorsen, én usigneret. 20.-21. årh. H. 11–29. (5)
Mindre ridser og mærker. Figurgruppe med trommedanser og sæler med mindre afslag på fod.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud