1451/719
Seks-armet bordkandelaber af bronze. Udført og stemplet hos Evan Jensen, Denmark, Bronze 360. H. 17,7. L. 29.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 16. december 2014
Vurdering
Hammerslag
19 bud