2032/301
En samling fliser af fajance, dekorerede i grønlige nuancer. 20. årh. 13×13. (52)
Kanthak. Nogle fliser med revner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag