1947/35
Dansk Louis XVI kommode af mahogni. Plade af hvidbroget marmor (itu). Ca. 1780. H. 80. B. 81. D. 50.
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Plade defekt. En del af det ene bagben mangler. Lås mangler i nederste skuffe. Ingen nøgle.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag