2438/980
Verner Birksholm
Sofabord af teak, fold- og drejbar top. Udført hos Snedkermester Verner Birksholm. H. 36/37. L. 70/96. B. 50/70.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder. Varmemærker på top. Mindre afslag ved en samling på undersiden.
Fra
i
Vurdering
1092417 |