2438/​980

Verner Birksholm

Sofabord af teak, fold- og drejbar top. Udført hos Snedkermester Verner Birksholm. H. 36/37. L. 70/96. B. 50/70.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og skjolder. Varmemærker på top. Mindre afslag ved en samling på undersiden.

Moderne kunst og design, 17. september 2024

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

19 bud

(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
(Autobud) 460 DKK
440 DKK
420 DKK
400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK