Foto endnu ikke klar
891/141
Nederlandsk maler, 17. årh.
Portræt af en 60-årig herre med sort frakke og hvid krave. Usigneret. Betegnet Ætatis LX i Novemb 1635. Olie på træ. 63×48.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag