1827/607
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
Komposition. Sign. Arne Haugen Sørensen. Litografi i farver. Lysmål 57×42.
Undersøgt i ramme. Håndteringsmærker. Ramme uden glas.
Moderne kunst og design, 3. juli 2018
Vurdering
Hammerslag