2108/950
Ubekendt maler, 20. årh.
“Exodo”. Sign. G. de Stefani samt på bagsiden Etiopia, 1948. Olie på lærred. 50×70.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag