2139/199
Axel Johansen (efter Rembrandt) (f. Roskilde 1872, d. København 1938)
Titus. Sign. Axel Johansen Copi efter Rembrandt. Olie på lærred. 68×56.
Enkelte minimale afskalninger og mindre retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud