2421/1127
Et par perle, aquamarin, turmalin- og diamantøreclips af 18 kt. hvidguld hver prydet med to kulturperler, udskåret aquamarin og turmalin og fem brillantslebne diamanter. Perlediam. ca. 6–9 mm. B. 22 mm. L. 29 mm. (2)
Fremstår med minimale alders- og brugsspor. En udskåret aquamarin fremstår knækket.
Smykker og Fashion, 22. maj 2024
Vurdering
Hammerslag