Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med farverige blomster og klatrende vinranke. Usigneret. Olie på lærred. 47×42.
Lærredet er delvist dubleret. Lærredet buler. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Større flænge i lærredet til venstre for drueklasen L. ca. 5 cm.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020