2124/168
Gabriel Jensen (f. Lyngby 1862, d. København 1930)
“Malcesine ved Gardasøen. Udsigt fra mit Vindue over mod Monte Baldo”. Sign. G. J. Gardasøen. Olie på lærred. 31×40.
Retoucheringer. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag