1904/​713

P. W. Johannsen, efter Edvard Munch (f. Asel i Hessen 1870, d. København 1957)

Edvard Munchs selvportræt. Tryksign. E. Munch 1895. Sign. P.W. Johanssen 46/250 og dedikeret til Herr. Fr. Gundersen. Litografi i farver. Lysmål 75×60.

Handteringsmærker. Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design, 22. januar 2019

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK