2126/669
Georg Jensen m.fl. (d. 1935)
A. Michelsen m.fl.
En samling servietringe af sølv og sterlingsølv. Mestre Georg Jensen, Hans Hansen, A. Michelsen m.fl. 20. årh. Vægt ca. 125 g. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
Vurdering
Hammerslag