2116/82
August Jerndorff (f. Oldenborg 1846, d. København 1906)
Portræt af en ældre kvinde. Sign. monogram, Morsø 91. Olie på plade. 54×34,5.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag