Fransk Louis Philippe konsolur af forgyldt bronze, top prydet med vase, plaketter af porcelæn dekoreret med figurer og landskab. Urværk stemplet Ad. Mougin. 19. årh. H. 56.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
15 bud