2048/715
Svend Bie Christensen (f. Svendborg 1938, d. sst. 2023)
Landskab med kvinde i valmuemark. Sign. på bagsiden Bie 11. Olie på lærred. 105,5×120,5.
Minimale afskalninger i højre hjørne.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag