2204/56
Et par væglampetter af bronze med tre lysarme, rigt støbt med bladværk og guirlander, skærme af lyst stof. Louis XVI stil. 20. årh. H. 59. (2)
Monterede til el. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
19 bud