2034/172
Christian Zacho (f. Grenaa 1843, d. Hellerup 1913)
“Aaparti ved Liselund paa Møen”. Sign. Chr. Zacho, 1884. Olie på lærred. 54×81.
Lærredet er dubleret. Stødmærke med mindre afskalninger langs venstre side.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud