2103/84
Et par lysestager af malm, balusterformet stamme på sekskantet fodstykke. Barokform. 19. årh. H. 29. (2)
Den ene stage med reparation på stammen. Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud