2348/​814

Nathalie Du Pasquier (f. Bordeaux, Frankrig 1957)

George J. Sowden (f. Leeds 1942)

Cirkulært vægur af sort og beige plast. Udført og stemplet hos NEOS of Lorenz, Schweiz. Udført 1980'erne. Diam. 33,7. D. 4,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikkefor funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 28. november 2023

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag