2004/​335

Tresidet blækhus af bronze på dyrepoter, rigt støbt med blomsterguirlander, maskeroner og rosetter, på fast underfad. 19. årh.s slutning. H. 10. Diam. 19.

Defekt indsats. Irret indvendigt. Fane bøjet. Misfarvning på fadets midterfelt. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK