2323/​732

Dansk møbeldesign

Kiste af massiv teak på hjul, opklappeligt låg hvorunder rum og bakke. Udført hos Møbelfabrikken Toften. 1980'erne. H. 65. B. 90. D. 50.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte tørringsrevner.

Moderne kunst og design, 6. juni 2023

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag