1835/726
Svend Aage Holm Sørensen (f. 1913, d. 2004)
Skråtstående standerlampe med sortlakeret stamme, rødlakeret fød samt justérbar skærm med messingafslutninger. Udført 1950'erne hos Asea Belysning Sverige. H. 115.
Almindelig brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 28. august 2018
Vurdering
Hammerslag
23 bud