2027/552
Andreas Hansen (f. 1936)
Fritstående skrivebord af massivt kirsebærtræ, front med opbevaringsrum og tre skuffer, bordplade forsynet med tredelt skriveklap, midterfelt beklædt med brunt skind samt armstol med sæde af brunt skind. Udført hos Hadsten Møbelindustri/ Form75. H. 73/104. L. 112. B. 82. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
6 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|