Georg Seligmann (Efter Carl Bloch) (f. København 1866, d. Montebello 1924)
Portræt af Fanny Henriques, født Fürstenberg (1829–1914). Sign. G Seligmann. Betegnet cop. Carl Bloch 1868. Olie på lærred. 69×52.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. september 2024