2140/​18

Et par kinesiske tempelløver af hvid marmor. Ming stil. 20. årh.s slutning. Samlet H. 120. (2)

Eftersyn ikke muligt. Figurerne skal efter hammerslag afhentes i Aarhus-området på købers regning. Hver figur vejer ca. 800 kg.

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag