2140/18
Et par kinesiske tempelløver af hvid marmor. Ming stil. 20. årh.s slutning. Samlet H. 120. (2)
Eftersyn ikke muligt. Figurerne skal efter hammerslag afhentes i Aarhus-området på købers regning. Hver figur vejer ca. 800 kg.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 4. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag