2415/192
Fire figurer af bronze, to firestillende gravhunde, en i form af hundehvalp og en koldbemalet Wienerbronze i form af kat med killing. 19.-20. årh. H. 2,5–9,5 cm. L. 6–21 cm. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
20 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||