Wilhelm Zillen (f. Slesvig 1824, d. København 1870)
Snoet markvej med træer. Sign. monogram skjult bag ramme. Olie på lærred. 24,5×33.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 1416, 2014 nr. 128.
Mindre krakeleringer og enkelte minimale afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021