2439/102
H. Rieder (, Ca. 1900)
“To fægtere”. Sign. H. Rieder. Skulptur af patineret bronze opsat på base af broget marmor. H. 27. B. 36.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene svær med manglende montering.
Vurdering