2119/1034
“Aeron”. Justérbar kontorstol af formstøbt kunststof og metal, armlæn betrukket med sort skind. Formgivet 1992. Str. B. Udført og mærket hos Herman Miller.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
16 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||