2109/137
Ubekendt maler, 19. årh.
“Skonnert “Argus“ af Assens ført af P. R. Schmit 1858”. Usigneret. Olie på lærred. 40×52.
Talrige krakeleringer. Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag