2025/8584
En stor samling af omkring 100 primært russiske postkort, mange med afbildninger af den russiske zar-familie, bl.a. Zar Nikolaj II samt Zaritsa Alexandra Feodorovna samt deres børn, Kejserinde Dagmar, Storfyrstinde Maria Pavlovna den ældre, Storfyrst Nikolaj Nicolaevich den yngre etc. 19.-20. årh. Samlet i tre rindbing i plastiklommer. (3).
Mindre aldersslitage.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
48 bud