2138/173
Ernst Meyer (f. Altona 1797, d. Rom 1861)
En italiensk kvinde med to børn. Sign. E. M. Vandfarve på papir. Lysmål 20,5×15,5.
Monteret i passepartout. Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud