2139/759
Astrid Wessel (f. 1904, d. 1961)
Skrin af palisander, top med emaljedekoration i grønt, rødt og sort. Sign. monogram. Stemplet Astrid Wessel, Denmark. 1950'erne. H. 4,5. L. 27. B. 20.
Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Gravering under bund.
Moderne kunst og design, 28. september 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud